SADBA RAJČAT A PAPRIK DO SKLENÍKU
Nastal dlouho očekávaný čas. Všemocná Matka příroda nám dala jasný signál. Postavení měsíce je dnes ..
Původ papriky nás zavádí až do Střední Ameriky.
Je to teplomilná zelenina a existuje mnoho odrůd. Liší se barvou, ale i tvarem plodu. Tato zelenina je velice oblíbená, tudíž můžeme říci, že je nejčastěji pěstovanou zeleninou u nás. Je mnoho důvodů, proč by neměla v našich zahrádkách chybět. Neodmyslitelně patří do našich kuchyní, kde najde skvělé uplatnění, ale především její plody mají blahodárné účinky pro lidský organismus - obsahují vitamín C, látky proti kornatění cév, dále také karotenoidy, ale i mastné kyseliny. Pěstování není úplně jednoduché, ale pokud se budete řídit základními radami a pravidly, budete obdarováni krásnými a zdravými plody.
VÝSADBA:
Venku sice ještě sněží a mrzne, ale my už můžeme začít s výsevem semen paprik do truhlíků či květináčů. K výsadbě paprik bývá nejvhodnějším obdobím leden či začátek února.
Před výsadbou doporučujeme semena na 10 hodin namočit do vlažné vody, díky tomu nám porostou rychleji.
jedna z nejdůležitějších podmínek pro pěstování paprik je vlhko a teplo. Právě teplota hraje velice důležitou roli při založení, protože papriky si libují v teple. Ideální teplota při zakládání by se měla pohybovat od 23° C - 25° C.
semena sázíme do hlinité nebo hlinitopísčité půdy s dobrou propustností
nezbytnou součástí pěstování je i důkladná ochrana proti škůdcům (nejčastějšími škůdci bývají mšice a molice)
Na trvalé stanoviště je přesazujeme přibližně v květnu, ale samozřejmě vždy záleží na klimatických podmínkách. Pozor na přízemní mrazíky, rostlina by mohla uhynout.
Nejideálnějším místem k pěstování paprik bývá fóliovník nebo skleník.
sázíme do sponu ve vzdálenosti 50 cm
HNOJENÍ A ZALÉVÁNÍ:
Nastal dlouho očekávaný čas. Všemocná Matka příroda nám dala jasný signál. Postavení měsíce je dnes ..
V obchodech se stále častěji setkáváme s biovíny. Co si pod tímto pojmem máme představit? V čem jsou lepší ..
Paličák - patří mezi nejčastěji pěstovaný typ u nás, jeho charakteristika je kulovité květenství ..
Skleník byl realizován a sestaven samotným pěstitelem. Je speciálně vybaven pro plodovou zeleninu, zejména ..
● Poměr samičích a samčích rostlin Pro spolehlivé opylení samičích rostlin se doporučuje 1 samčí na 6-8 ..
Dnes se velmi podrobně podíváme na vhodnou krmi pro naše hydroponní i v hlíně pěstované miláčky. Toto téma asi nenechá žádného pěstitele chladným. Každý má svoje tajné "babiččiny recepty" a zaručené postupy.Téma je poměrně obsáhlé, proto v tomto článku nabídnu ..
Už ve středověku používali fenykl sladký (Foeniculum vulgare var. Dulce) jako kořeninovou zeleninu, ale také jako léčivou rostlinu proti chorobám ledvin, jater, nachlazení a kašli. Používali ho i jako prostředek k utišení bolestí při žaludečních křečích a kolikách. ..
Společnost Symbiom představila letošní novinku v podobě mykorhizních produktů na bonsaje. Pojďme si tedy říci pár důležitých informací o těchto rostlinách. Pro ty, kteří nevědí, co si pod slovem bonsaj představit, zde máme doslovný překlad = bon – miska, sai – strom = ..
Neradi chodíte na houby ale rádi je jíte. Zkuste si vypěstovat na své chalupě či chatě např. žampiony zcela sami. Není to vůbec složité. Dáme Vám malý návod jak na to. Žampiony jsou bohaté na bílkoviny, vitaminy, mají vyšší obsah draslíku a biologicky aktivních látek " ..
V obchodech vídáme stále častěji potraviny označené jako BIO. Jaké jsou výhody biopotravin? Jak stát podporuje ekologické zemědělství?Základní charakteristika ekozemědělství a jeho produkceEkologické nebo biologické, jak je také často nazývané, zemědělství je ..
Pokud chcete získávat upozornění na novinky a zajímavé články z webu svet-rostlin.cz vložte níže vaši emailovou adresu.
Co si o tom myslíte?