NEPŘEHLÉDNĚTE

KLÍŠTĚ OBECNÉ

Není třeba nikomu z nás představovat tohoto malého roztoče. Jednak se o něm často mluví i píše, ale když se řekne klíště, všichni si představíme něco, co nám není příjemné, saje nám krev a navíc nám může způsobit vážné onemocnění. Jednoduše, toto ..

Biologický bazén - koupání bez chloru a chemie

V létě je bazén to, co máme na zahradě nejraději. Ale i přesto, že na trhu jsou k dostání stále ekologičtější bazény, do přírodního koupaliště mají hodně daleko. Řešením je 100 % biologické /nebo taky biotopové nebo ekologické/ koupaliště, kde je voda ..

Provzdušňovače trávníku

Provzdušňovače trávníku nabízí kvalitní řešení pro účinný a jemný postup proti mechu a plstnatění trávníku . Cílem této péče o trávníky je, aby se vzduch, voda a živiny mohly opět nerušeně dostávat ke kořenům trávy. Pravidelné používání ..

Pily na dřevo

Kolébkové pily na dřevo jsou vhodné pro silné kmeny. Kolébkové pily Metabo nabízí řešení pro optimální bezpečnost práce. Z konstrukčního hlediska je zde vhodně navržena kolébka, aby co nejvíce usnadňovala práci. Stabilní svařovaná konstrukce kolébkové pily ..

VLAŠTOVKA OBECNÁ

Není snad člověka, který by si nespojil podzimní období s obrázkem drátů vysokého napětí, které je v obležení houfu vlaštovek připravujících se na odlet do teplých krajin. Ano přátelé, řeč bude o vlaštovce obecné. Vlaštovka obecná je tažný pták, který ..

TRUHLÍKY A KVĚTINÁČE

Nádoby pro pěstování rostlin se nejčastěji vyrábějí z plastu, kameniny a ze dřeva. Každý z těchto materiálů má své výhody i nevýhody. Dřevo a kamenina jsou ve větších rozměrech poměrně těžké, zato ale na pohled působí lépe, než nádoby plastové. ..

Budování květinového záhonu

Nyní již založíme záhon, připravíme povrch. Po sloupnutí drnu vysazujeme rostliny. Na závěr zalijeme a upravíme povrch do konečné podoby. Při výsadbě jednotlivých rostlin řekneme jména, pěstební nároky jsou vesměs stejné. Na zahradě vily mezi obloukem růží ..