Jinan dvoulaločný

Jinan je dvoudomý strom, který dorůstá do výšky dvaceti pěti metrů. Má šedavou borku a dlouze řapíkaté listy. Čepel listů je plochá, většinou se dvěma laloky, na bázi s klínovitě vějířnatou žilnatinou. Jedná se zřejmě o poslední žijící fosílii. Jinany ..

Paeoniaceae - pivoňkovité

Rod zahrnuje asi 40 druhů vytrvalých bylin a keřů, rostoucích zejména v Evropě a Asii. Všechny mají nápadně velké květy. Hodí se pro malé i velké zahrady, zejména jako solitéry , do trávníkových ploch nebo do sousedství dřevin. Květy jsou vhodné i k řezu. ..

Quercus - dub

Rod zahrnuje asi 200 druhů rostoucích v mírném pásu severní polokoule a v tropech, hlavně v horách. Na jih zasahují až na ostrovy Malajsie a v Americe až do Kolumbie.Krásné, mohutné, řidší stromy, méně často keře s opadavými nebo vytrvalými listy, na jaře ..

Rozkvetlé zimní zahrady

Že je to nesmysl? Ale rozkvetlá zahrada není jen výsadou teplých ročních období. Stačí vybrat ty správné druhy rostlin. Existují keře a květiny odolné vůči chladu i mrazu, které dokáží rozzářit vaši zahradu barvami i v zimě. Čemeřice černáNavzdory svému ..

Rostliny v nádobách

Na balkónech nebo okenních parapetech si určitě našly trvalé místo rostlinky v truhlících nebo v květináčích. Které jsou v tomto období obvykle v plném květu. Pravidelná zálivka je pro ně tudíž ještě důležitější než u rostlin pěstovaných na záhonku, ..

Popínavé rostliny

Tyto rostliny, které se více či méně překotně derou vzůru, nám v zahradě otvírají takříkajíc novou dimenzi. Význam mají zejména tam, kde je zahradní plocha omezená, například v podmínkách vnitřního dvora anebo v atriové zahradě. Popínavé rostliny však ..

FUCHSIE

FUCHSIE JE VELICE POPULÁRNÍ KVĚTINA, KTERÁ VÍCE NEŽ PŮL ROKU ZDOBÍ NÁŠ DŮM ČI ZAHRADU. JEJICH DOMOVEM JE MEXIKO A JIŽNÍ AMERIKA. PRÁVĚ DO HLOUBI STŘEDO A JIHOAMERICKÝCH PRALESŮ PODNIKALI SBĚRATELÉ ROSTLIN VÝPRAVY, ABY ZÍSKALI ROSTLINY, KTERÉ DOSLOVA UCHVÁTILY ..

CYCLAMEN PERSKÝ

EXISTUJE ŘADA POKOJOVÝCH ROSTLIN, KTERÉ SE PROBUDÍ K ŽIVOTU PRÁVĚ V OBDOBÍ, KDY VĚTŠINA OSTATNÍCH KVĚTIN MÁ OBDOBÍ KLIDU. JEDNOU Z NEJZNÁMĚJŠÍCH JE NAPŘÍKLAD CYCALMEN. PŮVOD JEHO ČESKÉHO JMÉNA JE UKRYT POD ZEMÍ. NÁZEV BRAMBOŘÍK ZÍSKAL NA ZÁKLADĚ SILNÉ ..

JARNÍ ŘEZ RŮŽÍ

Jaro nám pomalinku začalo, práce na zahradě začínají být v plném proudu. Sami kolikrát nevíme, kde začít, ale na co bychom určitě neměli zapomenout, je řez růží. Růžím se přezdívá královna květin, proto není na škodu jim věnovat dostatečnou péči. ..

VÝSADBA BALKÓNOVÝCH ROSTLIN

Takříkajíc pastva pro oči - tak bychom mohli nazvat obydlí, které kvete „samo o sobě“, a to díky kouzlu, které vytvářejí květiny na jeho balkónech, okenních parapetech i terasách. Proč zmiňujeme balkónové rostliny? Ano, hádáte správně. Přichází vhodná ..