Koriandr setý

Koriandr je pěstovaná bylina, která vyžaduje slunné, chráněné vlhčí stanoviště s výživnou půdou.Drogou jsou dvounažky sbírané před úplnou zralostí, zhruba v měsíci srpnu.Droga obsahuje silici s vysokým obsahem linalolu, dále zde nacházíme geraniol, borneol, ..

Kopr vonný

Kopr má nezaměnitelné aroma, hojně se využívá v kuchyni, i jako léčivá rostlina. Znali jej už staří Egypťané a Římané. Jedná se o pěstovanou rostlinu, která výjimečně zplaňuje.Drogou je především semeno, sbírané na podzim po úplném dozrání. Nebo nať ..

Kopr

Kopr je jedna ze staročeských jednoletých vonných bylin. Která se používá dodnes s velkou oblibou. Pochází z Orientu, z Íránu a z Přední Indie. Byla rozšířena do Evropy ve starověku, kde byla obecně nazývaná "falešný anýz". Francouzské jméno pochází z ..

ŽLUTÁ JE DOBRÁ

Každý z dříve narozených jistě vzpomene na školní léta, kdy jsme v rámci školních povinností chodili a sbírali různé byliny, abychom je s velkou slávou donesli do školy a obdrželi za ně nepatrnou finanční odměnu. Tohle nebyl zcela můj případ. Já sběrem ..

LÉČIVÉ ROSTLINY NA NAŠÍ ZAHRADĚ

Ono přátelé, nebudete věřit, kolik má příroda léčivých bylinek na naše nejrůznější zdravotní problémy, choroby a neduhy. Také nám ušetří spoustu nemocí a peněz, když se je naučíme znát a budeme vědět, kdy a kde je sbírat i jak je sušit a uschovávat. A ..