Paeoniaceae - pivoňkovité

Rod zahrnuje asi 40 druhů vytrvalých bylin a keřů, rostoucích zejména v Evropě a Asii. Všechny mají nápadně velké květy. Hodí se pro malé i velké zahrady, zejména jako solitéry , do trávníkových ploch nebo do sousedství dřevin. Květy jsou vhodné i k řezu. ..

Rozkvetlé zimní zahrady

Že je to nesmysl? Ale rozkvetlá zahrada není jen výsadou teplých ročních období. Stačí vybrat ty správné druhy rostlin. Existují keře a květiny odolné vůči chladu i mrazu, které dokáží rozzářit vaši zahradu barvami i v zimě. Čemeřice černáNavzdory svému ..

RODODENDRONY

Zahrada obohacena o tyto krásně kvetoucí, stálezelené keře může působit honosně a ušlechtile jako zámecký park. Proto Vás možná překvapí, že jejich pěstování není příliš náročné.Rododendrony, česky pěnišníky, pocházejí z oblastí bohatých na ..

Okrasné keře kvetoucí na zahradě

Na toto téma toho již bylo popsáno jistě hodně. Mezi milovníky rostlin jsou obecně velmi populární právě okrasné keře. Kvetoucí potom dokáží vaši zahradu rozzářit ještě mnohem více, než si dokářete sami připustit a takový pěstitel jistě sklidí mnoho ..

Azalka dřevitá

Tzv.dřevité (opadavé) azalky jsou jedny z nejkrásnějších spolehlivých jarních keřů. Jejich barvy jsou zářivé, často velmi syté a nabídnou přesně ty odstíny, které mnohé rododendrony nezvládnou. Vyžadují slunečnou polohu.„Mandarin Lights“ patří do řady ..

Kapinice, perská akácie

Čeleď mimózovitých je velmi oblíbená zejména v jižních státech, převážně díky své odolnosti vysokým teplotám a suchu. V našich podmínkách se daří pouze druhu julibrissin a odrůdám, kterým byla šlechtěním vštípena navíc vysoká odolnost vůči mrazu. ..

KEŘE A STROMY

Keře jsou v zahradách velmi oblíbené, jelikož nejsou tak náročné na prostor jako vzrostlé stromy a navíc mohou vytvořit i přirozenou ochranu před zraky sousedů či kolemjdoucích. V našich zahradách se z keřů nejčastěji vyskytuje dřišťál, vřesovec, šeřík, ..