Jinan dvoulaločný

Jinan je dvoudomý strom, který dorůstá do výšky dvaceti pěti metrů. Má šedavou borku a dlouze řapíkaté listy. Čepel listů je plochá, většinou se dvěma laloky, na bázi s klínovitě vějířnatou žilnatinou. Jedná se zřejmě o poslední žijící fosílii. Jinany ..

Quercus - dub

Rod zahrnuje asi 200 druhů rostoucích v mírném pásu severní polokoule a v tropech, hlavně v horách. Na jih zasahují až na ostrovy Malajsie a v Americe až do Kolumbie.Krásné, mohutné, řidší stromy, méně často keře s opadavými nebo vytrvalými listy, na jaře ..

Aralia elata

Jsou velmi impozatně vyhlížející stromy, které nepotřebují žádnou péči a přeci vás upoutají.Jejich listy jsou v dospělosti až 1,5m dlouhé, dvojitě lichozpeřené a tento kultivar Golden Umbrella má zlatožlutě lemované kraje. Tvoří korunu podobnou deštníku, ..

Javor mléč

Stejně jako všechny javory. I tento se může stát dominantou vaší zahrady, která bude přitahovat obdiv nejen svou pravidelnou stavbou, ale zejména u tohoto kultivaru barvou olistění Temně vínová až hnědavá barva listů zůstává beze změny po celou sezónu. Na ..

Javor dlanitolistý" NIGRUM"

Japonské javory vždy patřily mezi vrcholné okrasy pěstěných zahrad. Tvar stromu je natolik osobitý, že jej doporučujeme nechat růst divoce, bez „výchovných“ řezů. Dissectum Nigrum, jak už název napovídá, je stříhanolistý kultivar, jehož barva hluboce ..

Javor dlanitolistý

Japonské javory vždy patřily mezi vrcholné okrasy pěstěných zahrad. Tvar stromu je natolik osobitý, že jej doporučujeme nechat růst divoce, bez „výchovných“ řezů.Mezi japonskými javory je vedle stříhanolistých ještě podskupina „linearilobum“, která se ..

Javor jasanolistý

Hra tvarů a barev. Takové jsou japonské javory a javory od nich odvozené. Oproti těm pravým japonským, pomalu rostoucím, javor jasanolistý Flamingo je přímo závodník v rychlosti růstu. Během sezóny dokáže vyrůst o 1 metr, i když ne vždy směrem, který nás baví. ..