Rostliny v nádobách

Na balkónech nebo okenních parapetech si určitě našly trvalé místo rostlinky v truhlících nebo v květináčích. Které jsou v tomto období obvykle v plném květu. Pravidelná zálivka je pro ně tudíž ještě důležitější než u rostlin pěstovaných na záhonku, ..

FUCHSIE

FUCHSIE JE VELICE POPULÁRNÍ KVĚTINA, KTERÁ VÍCE NEŽ PŮL ROKU ZDOBÍ NÁŠ DŮM ČI ZAHRADU. JEJICH DOMOVEM JE MEXIKO A JIŽNÍ AMERIKA. PRÁVĚ DO HLOUBI STŘEDO A JIHOAMERICKÝCH PRALESŮ PODNIKALI SBĚRATELÉ ROSTLIN VÝPRAVY, ABY ZÍSKALI ROSTLINY, KTERÉ DOSLOVA UCHVÁTILY ..

CYCLAMEN PERSKÝ

EXISTUJE ŘADA POKOJOVÝCH ROSTLIN, KTERÉ SE PROBUDÍ K ŽIVOTU PRÁVĚ V OBDOBÍ, KDY VĚTŠINA OSTATNÍCH KVĚTIN MÁ OBDOBÍ KLIDU. JEDNOU Z NEJZNÁMĚJŠÍCH JE NAPŘÍKLAD CYCALMEN. PŮVOD JEHO ČESKÉHO JMÉNA JE UKRYT POD ZEMÍ. NÁZEV BRAMBOŘÍK ZÍSKAL NA ZÁKLADĚ SILNÉ ..

VÝSADBA BALKÓNOVÝCH ROSTLIN

Takříkajíc pastva pro oči - tak bychom mohli nazvat obydlí, které kvete „samo o sobě“, a to díky kouzlu, které vytvářejí květiny na jeho balkónech, okenních parapetech i terasách. Proč zmiňujeme balkónové rostliny? Ano, hádáte správně. Přichází vhodná ..

Co kvete v lednu?

Zima je dlouhá a pokud člověk není náruživým lyžařem, tak se klepe u okna a vyhlíží první paprsky, aby mohl vyjít alespoň na balkón a dát si v klidu kávu....Zahrádkáři, balkonáři i pokojovkáři by však kromě kávy rádi viděli i něco kvetoucího. Tak ..

Kapradiny pro interiér

Zhruba po roce znovu nastolujeme téma kapradiny. Podrobněji se zaměříme na druhy vhodné do interiéru, ale které lze pěstovat volně mimo prosklené plochy. S příchodem zimy se opět ohlížíme po rostlinách, které nejsou náročné na sluneční světlo a nabízejí ..