CHRYZANTÉMY

Jinými slovy také listopadky a zároveň trvalky, které jsou původem z Číny a Japonska, kde mimochodem patří k velice oblíbeným květinám. Název této květiny je odvozen z řeckého chrysos (zlato) a anthemon (květ). Jsou řazeny do čeledi hvězdicovité a rozdělují ..

Skalky

Skalky jsou na zahradách velmi populární, protože díky nim můžete na poměrně malé ploše vytvořit výrazný prvek, který se může stát dominantou celé zahrady. Rovinaté zahradě zároveň dodá další rozměr. Při zakládání skalky však musíte respektovat ..

TRVALKY

Trvalky jsou víceleté rostliny, které každoročně kvetou a mají semena. Zimu přečkávají pouze jejich podzemní části (kořeny, oddenky, hlízky nebo cibule), zatímco jejich vrchní část na zimu odumírá. Podzemní části jsou zásobárnami živin a vody a na jaře z ..

PIVOŇKY

Pivoňky patřím k tradičním zahradním rostlinám, stejně jako růže se stali předmětem šlechtění. Nejčastěji se pivoňky rozlišují na bylinné a dřevité. Nejznámější bylinnou odrůdou je pivoňka lékařská. Dříve se pěstovala jako bylina proti dně a teď ..

Zarovnání záhonu trvalek a dokončení povrchu

Záhon máme kompletně vysázen. Nyní jej musíme ohraničit od okolního trávníku, aby prorůstající tráva neznehodnocovala výsadby květin. Ukážeme si různé možnosti obroubení, nejdřív klasické obrývání, jako metodou mizející. Poté prakticky předvedeme ..

Jarní skalka

Skalka má jedno z vrcholných období na jaře, protože kvete převážná většina oblíbených skalniček. Představíme si vhodné rostliny na jedné z nejznámějších, nejrozsáhlejších a nejstarších skalek v ČR, které je vysázena ve skalnatém svahu průhonického ..